دان قهوه

آشنایی با انواع دانه قهوه

معرفی انواع دانه قهوه

اگر جزو دوستداران نوشیدنی دلچسب قهوه هستید، احتمالا این سوال برایتان به وجود آمده که چند نوع دان قهوه وجود دارد و چه چیزی آن‌ها را منحصربفرد کرده است. چهار نوع مختلف دانه قهوه وجود دارد: عربیکا (Arabica)، روبوستا (Robusta)، لیبریکا (Liberica) و اکسلسا (Excelsa) که دو نوع عربیکا و روبوستا رایج‌ترین و محبوب‌ترین نوع هستند.

دانه قهوه عربیکا

دانه‌های عربیکا محبوب‌ترین نوع دانه‌های قهوه هستند که حدود 60 درصد از قهوه جهان را تشکیل می‌دهند. این دانه‌های خوشمزه قرن‌ها پیش در ارتفاعات اتیوپی به وجود آمدند و حتی ممکن است اولین دانه‌های قهوه باشند که تا به حال مصرف شده‌اند. نام عربیکا احتمالاً بخاطر محبوبیت آن در قرن هفتم عربستان (یمن کنونی) گرفته شده است.

نقطه ضعف دانه‌های عربیکا این است که رشد آن‌ها سخت تر است؛ به همین دلیل دانه‌های عربیکا گران تر هستند. این نوع دانه قهوه دارای طعمی شیرین و ملایم است و عطر آن شامل نت‌هایی از قبیل شکلات، میوه و آجیل می‌باشد که در کشورهایی همچون برزیل، کلمبیا، اتیوپی و… کشت می‌شود؛ همچنین به دلیل اینکه مستعد ابتلا به بیماری‌های گیاهی است، برای رشد مناسب نیاز به سایه، آب و ارتفاع حداقل 2000 فوتی دارد.

دانه قهوه ربوستا

دومین نوع محبوب دانه روبوستا است که حدود ۳۰ درصد از قهوه جهان را تشکیل می‌دهد. منشا این دانه در جنوب صحرای آفریقا است و در حال حاضر عمدتاً در آفریقا و اندونزی کشت می‌شود؛ همچنین در ویتنام محبوبیت خاصی دارد و اغلب در ترکیبات قهوه مورد استفاده قرار می‌گیرد. دانه‌های روبوستا معمولاً مقاومدر برابر بیماری‌ها هستند و می‌توانند در ارتفاعات پایین‌تر رشد کنند. این نوع دانه قهوه دارای طعمی شیرین و ملایم است و عطر آن شامل نت‌هایی از قبیل شکلات، میوه و آجیل می‌باشد که در کشورهایی همچون برزیل، کلمبیا، اتیوپی و… کشت می‌شود.

دانه قهوه لیبریکا

دانه‌های لیبریکا به صورت بومی در آفریقای مرکزی و غربی به ویژه لیبریا رشد می‌کنند که نام آن از همین منطقه گرفته شده است و حدود 2 درصد از قهوه جهان را تشکیل می‌دهند. این نوع دانه دارای طعمی تند به همراه شکلات تلخ و  کمی گلی است و عطر آن شامل نت‌هایی از قبیل میوه و شکلات می‌باشد که در کشورهایی همچون اکوادور، پاناما و هاوایی و کلمبیا کشت می‌شود؛ همچنین در برابر گرما و رطوبت مقاومت بسیار بالایی دارد و در ارتفاع کم نیز رشد خواهد کرد. لیبریکا که در اواخر دهه 1800 پس از یک بیماری قارچی به نام زنگ قهوه که بسیاری از محصولات عربیکا منطقه را از بین برد، توانست جایگاهی در میان تولیدکنندگان قهوه آسیای جنوب شرقی به دست آورد.

دانه قهوه اکسلسا

چهارمین نوع اصلی دانه قهوه اکسلسا نام دارد. اگرچه زمانی آن را به عنوان یک گونه جداگانه قهوه در نظر می‌گرفتند، دانشمندان اخیراً آن را به عنوان یک نوع Liberica طبقه بندی کرده‌اند.

این نوع دانه قهوه دارای مزه شیرین و ملایم است و عطر آن شامل نت‌هایی از میوه‌های خشک، شکلات و گل‌های آسیایی می‌باشد که به صورت وحشی در مناطقی آسیای جنوب شرقی مانند جنگل‌های مالزی و فیلیپین یافت می‌شود؛ همچنین رشد آن ها در ارتفاعات متوسط اتفاق می‌افتد.

 

دیدگاهتان را بنویسید